TERÖR DOSYASI /// İsrail İstihbarat Bakanı : Çikolata yemeye devam ederlerse radikal İslam’la başa çıkamazlar

Brüksel saldırılarını değerlendiren İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Katz, Belçika’ya radikal İslam’la mücadele için ‘çikolatayı kesme’ tavsiyesinde bulundu.

Belçika’da en az 31 kişinin hayatını kaybettiği intihar saldırılarını, Müslüman karşıtlığı için bahane eden İsrailli siyasetçilere İstihbarat ve Ulaştırma Yisrael Katz da eklendi.

İsrail Radyosu’na saldırıyı değerlendiren Katz, saldırılarda Belçika’nın da sorumluluğu olduğunu iddia ederek, “Belçika çikolata yiyip hayatın tadını çıkarmaya, çok özgürlükçü ve demokrat olmaya devam eder ve ülkesindeki bazı Müslümanların terörü organize ettiğini kabul etmezse onlarla başa çıkamaz” ifadelerini kullandı

Batı ülkelerinin gerçek düşmanlarını belirlemede başarısız olduğunu da savunan Katz, “Avrupa ve ABD, bu savaşı İslami terörle savaş olarak tanımlaya hazır değil. Eğer tanımlamanız doğru değilse, küresel bir savaşa öncülük edemezsiniz” dedi.

İSRAİLLİ SİYASETÇİLERE GÖRE BRÜKSEL SALDIRILARININ SORUMLUSU BELÇİKA

Öte yandan Katz, bu saldırıdan Belçika’yı sorumlu tutan ilk İsrailli siyasetçi değil. Daha önce de Bilim, Teknoloji ve Uzay Bakanı Ofir Akunis, hem Belçika hem de AB’yi ‘İslami terör hücreleri’ne kayıtsız kalmakla suçlamış, aşırı sağcı Likud’lu milletvekili Nava Boker ise “Belçika İçişleri Bakanı (Jan) Jambon, radikal İslam’ı küresel terörün bir numaralı sorumlusu olarak işaret etmek yerine, genç Müslümanların kendilerini evlerinden hissetmesi için her şeyin yapılması gerektiğin iddia etti” yorumunda bulunmuştu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: