KAMPANYA : Atatürk düşmanlığına en güzel cevabı Beşiktaş Belediyesi versin !

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Dolmabahçe Caddesi’nde Beşiktaş-Kabataş istikametinde yürümek zevkini her gün çeşitli milletlerden yüzlerce insan tadıyor. Ulu önder Atatürk’ün tablolarının asılı olduğu bu geniş yoldan her geçişimizde göğsümüz kabarıyor.

Peki en son ne zaman kaldırımın ta dibinden yürüyüp bu fotoğrafların her birine tek tek yakından baktınız? Bir elin parmağını geçmeyen sağlam çerçeve dışında, Atatürk tablolarının tüm çerçevelerin boydan boya kırılmış ya da çatlamış olduğunu gördüğünüzde ne düşünürsünüz? Ancak bir taş veya sert cisimle vurularak göçmüş cam çerçeveleri görünce?

Yol boyu ekili rengarenk yüzlerce çiçek kaldırımın sol tarafında hayranlık yaratırken, sağ taraftaki değerli resimlerin bakımsızlığı abesle iştigal olmuyor mu? Burada bir art niyet yok , kavgada veya maçlarda olmuştur diyenlerin vicdanına sormak isterim: Siz her gün özlemini çektiğiniz rahmetli babanızı artık sadece resimlerde anımsarken, bir çerçevesine bile adam gibi bakamaz mısınız? Siz, her 10 Kasım’da saygı duruşunda dururken, aynı duruşu bir maç sırasında, bir kavga sırasında mı göstermediniz?

Bunu taraftara yıkmaya çalışan zihinler, Beşiktaş’ta hiç bir kavga Atatürk’ün suratına taşla sona ermez! Böyle bir rezalet ancak bir düşmanlığın eseridir.

O yolda göğsü kabaran, tüyleri diken diken olan herkese sesleniyorum. Gelin, o yolu eskisinden daha ihtişamlı, daha bakımlı ve o birbirinden değerli her resmi yepyeni bir sunuşla yüzyıllık duvarda görmek isteğimizi herkese duyuralım.

Millet egemenliği, haklarına ve değerlerine sahip çıkan bilinçli vatandaşlarla ayakta kalır. Hakkımız, ulu önder Atatürk’ün hakettiği saygıyı görmesini tüm yetkililerden istemektir!

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: