CIA DOSYASI /// Abd Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’in Gölge Kuruluşu”nun Kurucusu : Savaşa Haz ırlıklı Olun

"Gölge ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA"in kurucusu stratejist George Friedman, Business Insider dergisine konuştu. Friedman, "1871 yılında Almanya birleşti ve sonucunda cehennem başladı. 20. asır başlarında Japonya gücünü artırdı ve kaos başladı. Şu anda da sistemde bir kaymaya tanık oluyoruz. Savaşa hazırlıklı olun!"

"HER YÜZYILDA EN AZ BİR KERE SİSTEM SAVAŞI YAŞANDI"

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nın (ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA) "gölge kuruluşu" olarak bilinen Stratfor’un kurucusu George Friedman, tarih boyunca her yüzyılda en az bir defa sistem savaşı, yani var sistemin tümünü sallandıran büyük bir harp yaşandığını belirtti. Uzman, "Avrupa’daki Yedi Yıl Savaşı, 19. yüzyılın Napolyon savaşları, büyük dünya savaşları, her asır bir şeyler olmuştur. Bu yüzyılda hiçbir şeyin olmayacağına iddiaya girmek ister misiniz? Bu iddiayı kabul ederim" dedi.

SİSTEM SAVAŞLARININ NASIL BAŞLADIĞINI ANLATTI

Sistem savaşlarının nasıl başladığını da anlatan Stratfor kurucusu, "Almanya, Rusya, Çin gibi bazı ülkeler gerileyince yerini başkaları alır. Tehlikeli olan şudur ki, yeni ülkeler henüz dengeye ulaşmış değil" diye konuştu.

"SAVAŞA HAZIRLIKLI OLUN!"

Friedman, anlatımına şöyle devam etti: "1871 yılında Almanya birleşti ve sonucunda cehennem başladı. 20. asır başlarında Japonya gücünü artırdı ve kaos başladı. Şu anda da sistemde bir kaymaya tanık oluyoruz. Savaşa hazırlıklı olun!"

"ETKİSİNİ KAYBEDEN ÜLKELERİN YERİNİ TÜRKİYE ALABİLİR"

Tehlike kaynağının, bir grup ülkenin diğerlerinin yerini almasında değil, bu yeni ülkelerin kendini bulduğu yeni konumda olduğunu belirten uzman, çatışmalara esas olabilecek esas teorileri de sıraladı. Bu teorilerden birine göre, etkisini kaybeden ülkelerin yerini Japonya, Polonya ve Türkiye alacak.

Etiketlendi:, , , , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: