TERÖR DOSYASI : Kontr istihbarat !

Açık Pencere

Melih Aşık

Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Türkiye’nin istihbarat zafiyetiyle ilgili önemli açıklamalar yapıyor. Örneğin polis tehlikeyi fark ettiği anda saldırının önlenmesinin zor olduğunu, istihbarat örgütlerinin daha bombalı araç kiralanırken durumu fark etmesi ve polise haber vermesi gerektiğini söylüyor. Bir yerde diyor ki:

“Milli İstihbarat Teşkilatı, askeri istihbarat, Emniyet istihbaratı yeni baştan ele alınmalıdır. Türkiye’de istihbarata karşı koyma ve güvenlik maalesef yoktur. Kontr-istihbarat dediğimiz karşı istihbarat maalesef yoktur. Türkiye içerisinde cirit atan yabancı ajanların, yabancı istihbarat elemanlarının, onlar adına çalışan haber kaynaklarının, onlar adına çalışan kişilerin sabotajlarının veya diğerlerinin haddi hesabı yoktur ve bu konu maalesef ne MİT tarafından, ne Emniyet istihbarat tarafından, ne askeri istihbarat ya da jandarma istihbarat tarafından doğru dürüst takip edilmemektedir. Türkiye aslında, karşı istihbarat yeterli olmadığı için yabancı istihbaratçıların çalışma yaptığı bir cennettir.”

CIA, MOSSAD, KGB gibi örgütlere bu kadar büyük bir hareket alanı bırakırsanız… Geçmiş olsun… Sizin PKK ya da IŞİD militanı sandığınız kişiler pekala bu istihbarat örgütleri tarafından kullanılıyor olabilir. Terör silahını onlar da kendi siyasetleri için kullanır. Ve siz bunu katiyen fark edemezsiniz.

Tecavüzcü öğretmen!

Ankara Çankaya’da bir lisenin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.Y.A, üç kız öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla 66 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.
Kayseri’de Bayram Ö. adlı bir öğretmenin tecavüz ettiği 17 yaşındaki öğrencisi intihar etti.
İstanbul Beykoz’da bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni derste “Tayt ve pantolon giyenler şehvet uyandırır. Tayt giyen kız öğrencilere şehvet duyuyorum” dediği için yargılanıyor.
Karaman’da bir sınıf öğretmeni özel ders verdiği tarikat ve cemaat evlerindeki en az 45 öğrenciye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Öyle son birkaç yılda falan değil, sadece son birkaç haftada basına yansıyan bu dört vahim olaya Eğitim – İş Sendikası Başkanı Veli Demir dün dikkat çekti. Hem toplumun, hem Milli Eğitim Bakanı’nın üzerinde derin derin düşünmesi gereken bu iğrenç olaylardaki en önemli ortak yan da çok düşündürücü… Adı geçen öğretmenlerin hepsi iktidar yandaşı “muhafazakâr” sendikanın üyesi… O nedenle olsa gerek ne iktidardan ne de onun yandaşlarından en küçük bir ses çıkmıyor.

Atatürk “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır” dediği zaman bu tür öğretmenleri kastetmedi kuşkusuz. Bu tecavüzcü öğretmenler nerede, hangi iklimde yetişiyor? Kim, nasıl eğitiyor bunları?

BAYIK

PKK’lı Cemil Bayık, Times’a, ‘Türkler Kürt kentlerini yağmalayıp yıktılar, intikam hisleriyle doluyuz, gerillalarımıza intikam çağrısı yapıyoruz” demiş.
Eski CHP Milletvekili Hüseyin Aygün diyor ki:
1. ‘Kürt kentlerini yağmalayıp yıkan’ Türk halkı değil, AKP ve onun polis örgütü ve askeri liderliğidir. Yoksul ve kardeş Türk halkını zan altında bırakamazsınız.
2. AKP Sur’da masumları katlediyor diye, siz Ankara’da ODTÜ’lü öğrencileri, dershaneye giden liselileri, kadınları, çocukları mı katledeceksiniz? O halde, siz AKP’yi taklit ediyorsunuz.
3. Siz Kürt sorununa çözüm mü arıyorsunuz, yoksa 7 Haziran’da Saray’da planlanan Türkiye’nin kaosa sürüklenmesi senaryosuna katkı mı yapıyorsunuz?
Kızılay’daki saldırı Sur’da yapılandan bin kat daha vahşidir, büyük bir insanlık suçudur..

Reklamlar

Etiketlendi:,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: