İSVEÇ DOSYASI /// İsveç İstihbaratı : Sığınmacılar İçerisinde Ülke Güvenliğini T ehdit Edebilecek 60 Kişi Var

İsveç İstihbarat Örgütü SÄPO’nun değerlendirmesine göre İsveç’e son dönemde sığınmacı başvurusu yapanlar içinde 60 kişinin ülke güvenliğini tehdit etme riski taşıyor.

İsveç İstihbarat Örgütü SÄPO’nun değerlendirmesine göre İsveç‘e son dönemde sığınmacı başvurusu yapanlar içinde 60 kişinin ülke güvenliğini tehdit etme riski taşıyor. SÄPO bu kişilerden bir kısmının ülkelerinde savaş suçu işlemiş olabileceğinden, bir kısmının da yabancı ülke istihbarat örgütleri tarafından gönderilmiş olabileceklerinden şüpheleniyor.

AJANLARI TESPİT EDİYORLAR

Sığınmacı akınının ardından İsveç Göçmen Dairesi ile işbirliğini yoğunlaştıran İsveç İstihbarat Örgütü SÄPO, sığınmacılar arasında bir yandan gelecekte İsveç‘i terör saldırılarında üs olarak kullanabilecek IŞİD gibi radikal İslamcı gruplarla ilişkide bulunmuş kişileri bulmaya diğer yandan da sığınmacılar konusunda bilgi toplamak üzere yabancı istihbarat birimleri tarafından gönderilmiş ajanları tespit etmeğe çalışıyor.

İDAM YÜZÜNDEN SINIRDIŞI ETMEDİLER

SÄPO’nun ülke için güvenlik riski taşıdığını düşündüğü bu kişiler hakkında şimdiye kadar yasal bir işlem yapılmadığı, ancak bu kişilere sığınmacı statüsü de verilmediği açıklandı. Bu kişilerin geldikleri ülkelerde idam cezası olması nedeni ile sınır dışı edilemedikleri, şartların düzelmesi durumunda gelecekte ülkelerine iade edilecekleri öğrenildi. –

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: