FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : FETULLAHÇI POLİSLER 7 YIL BOYUNCA ÖRTBAS ETTİLER

Paralel Yapı’nın emniyet imamının gözaltında üzerinden çıkan örgüt belgeleri, FBI tarafından emniyete gönderildi ancak o dönemde aktif olan PDY üyesi polisler belgeleri 7 yıl hasıraltı etti

Paralel Devlet Yapılanması’nın (PDY), SABAH’ın dün yayımlamaya başladığı kozmik örgüt belgelerini – FBI, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği halde- 7 yıl boyunca saklamayı başardığı ortaya çıktı. FBI’nın gözaltı olayından sonra gönderdiği belgeler, Paralel Yapı tarafından sümenaltı edildi. Bu belgelere ancak 17-25 Aralık yargı darbesi girişiminden sonra Ocak 2014’te ulaşılabildi.

BİR İHANETİN ÖYKÜSÜ: 7 ŞUBAT MİT KRİZİ

SAKLANDI YA DA İMHA EDİLDİ

ABD Federal Soruşturma Bürosu FBI, Paralel Devlet Yapılanması’na ait kozmik belgeleri Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 5 Kasım 2007’de gönderdi. Ancak örgüt bu belgeleri yedi yıl boyunca gizledi. FBI’nın gözaltı olayından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdiği belgeler, Paralel Yapı tarafından sümenaltı edildi ve bugüne kadar ortaya çıkmaları engellendi. Bu belgelere ancak 17-25 Aralık 2013’te Gülen Örgütü’nün başarısız darbe girişiminden sonra Ocak 2014’te ulaşılabildi. İstihbarat birimlerinin hazırladığı raporda yer alan bilgilere göre FBI, emniyet imamı Osman Hilmi Özdil ve MİT imamı Murat Karabulut’un üzerinden çıkan belgelerle ilgili bilgileri ilk olarak 5 Kasım 2007’de Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’na gönderdi. Ne var ki o dönemde emniyet kurumlarında etkin olan PDY, bu belgelerin ortaya çıkmasına mani oldu. İstihbarat birimlerinin hazırladığı raporda belgelerin PDY tarafından saklanmış ya da imha edilmiş olabileceği değerlendirmesinde bulunuluyor: "ABD New York JFK Havalimanı’nda FBI’nın 12/04 ve 18/04/2007 tarihlerinde gerçekleştirdiği gözlem altına alma ve üst arama olayına ilişkin olarak o dönemde EGM’ye göndermiş olduğu bilgi ve belgelerin EGM’de o dönem mevcut olan Gülen yapılanması tarafından saklanmış ya da imha edilmiş olabileceği değerlendirilmektedir."

ÖZDİL’DEN ÇIKAN BELGELER

Emniyet imamı Osman Hilmi Özdil’in, FBI tarafından 2007’de gözaltına alındığı esnada üst aramasında ele geçirilen dokümanlar şunlar:

Pasaport.
Sürücü belgesi.
Nordend Street’te yer alan otele gidiş güzergâhını anlatan not.
Psikolog E.G., Otel Global, Güven Makine Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti., Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü.
Avukat S. G., Evrensel Hukuk Bürosu avukatı R.N O.
Atatürk Havalimanı VIP Bölge Sorumlusu Başkomiser Mehmet Yaşar Tapkan’a ait kartvizitler. (Yaşar Tapkan, Özdil’den sonraki emniyet imamı Abdülletif Tapkan’ın akrabası.)
Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) koordinatörü, Ankara Ticaret Odası (ATO) üyesi ve Yeni Master Sigorta isimli şirketin genel müdürü olduğunu belirtir kartvizitler.
El yazısıyla yazılmış Hotel 3, Washington Hotel, 2289 3 rd Ave. New York, NY 10128 notu.
E. A. 7/10/1978. Baba adı: Adil. Anne adı: Emine. Doğum Yeri: Üsküdar. Kayıtlı olduğu yer: Şile/İstanbul yazılı not.

MİT İMAMININ NOTLARI

İstihbarat birimlerince hazırlanan raporda Osman Hilmi Özdil’le aynı anda gözaltına alınan Sinan kod adlı MİT imamı Murat Karabulut’un üzerinden çıkan belgeler de şöyle sıralanıyor:

Pasaport. Sürücü belgesi. Kimlik belgesi. İsmont Tekstil Üretimi Endüstrisi ve Ticaret Şirketi’ne ait İSO 9001-2000 Kalite Kontrol Sistemleri Sertifikası (BVQI). Şirketin kuruluş amacının iş elbiseleri dizayn etmek, üretmek ve satmak olduğuna ilişkin yazı. Karabulut’un askerliğini bedelli yaptığına dair belge. Sani Teknoloji ve İletişim isimli şirketin yöneticisi olduğuna dair kartvizitin yanı sıra Sanitek Teknoloji İletişim Tekstil Yurtiçi ve Yurtdışı Ticaret Ltd. Şti.’ye ait kartvizit. Merinos, Hakimoğulları’nın (M. A. A.) Öz Simge (S. P.), Bukalp Savunma Sanayi Ltd,. Şti. (F. A.) Sabiha Gökçen Havalimanı Bilet Satış ve Dakik Hukuk Bürosu Av. N. K.’ye ait kartvizitler. K. K. isminin yanı sıra 0542 732…. ve 0555 300…. numaralı GSM numaralarının yazılı olduğu not. … adresi ve 0312 325…. ve 0533 391…. No’lu telefon numaralarının yanı sıra F. K. isminin yazılı olduğu not. Miles and Smiles kartı. Murat Karabulut’un 14/02/2007’de gerçekleşen bir olay nedeniyle 2007/26206 no’lu dosya kapsamında ifadeye çağrıldığına ilişkin yazı. Comfort Suites Summerset isimli New Jersey’deki otelde konakladığına dair ödeme belgesi. Uçağa biniş kartı.

Reklamlar

Etiketlendi:,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: