KAMPANYA : 1 metrelik boyuyla bütün zorlukları aşıp veteriner oldu ama kanunu aşamadı

KAMPANYAYA BURADAN KATILABİLİRSİNİZ.

Bütün zorlukları aşarak Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olan 112 santim boyundaki kardeşim Emine Merve Küçük, devlet memuru olmak istiyor. Fakat engelli raporu alamadığı için devletin sağladığı engelli memur kontenjanından faydalanamıyor. Kampanyamızın amacı akondroplazi hastalarının engellilik haklarının devlet tarafından tanınması ve en az %40 oranında rapor verilmesidir.

Çalışkanlığı ve azmiyle engelleri bir bir aşıp veteriner olan Merve’nin tek arzusu, akondroplazi ‘ırsi cücelik’ hastalığının Sağlık Bakanlığı’nın özürlü oranları cetveline girmesi.

Hayvanları çok seven kardeşim, klinikte sedyeye yatırdığı hayvanları tabure üzerine çıkarak büyük bir özenle tedavi ediyor. Tam bir hayvan aşığı olan Merve, yaşadığı bütün zorluklara rağmen veteriner hekim olarak takdirleri üzerine topladı.

Merve, en çok büyük baş hayvanları muayene ederken zorlanıyor. Meslek aşkı sayesinde onun da üstesinden geliyor.

Sağlık kurulu raporu alamadığımız için engelli haklarından hiçbir şekilde yararlanamıyor. Şu anda 25 yaşında olmasına rağmen 112 santim uzunluğunda. Araçlara binerken zorluk yaşıyor. Kıyafet bulmakta zorluk çekiyor. Organlarından herhangi biri eksiklik yok, ama boyu kısa olduğu için hayatında çok zorluk yaşıyor.

Merve’nin devletin sağladığı imkanlardan yaralanabilmesi için akondroplazi hastalarının da en az yüzde 40 engelli sayılmasını istiyoruz. Akondroplazi hastası erkekler engelli sayılıp askerlikten muaf tutuluyor.

Lütfen siz de kampanyamıza destek olun, imzalayıp paylaşın. Kardeşim ve onun durumundaki herkesin hayalleri gerçek olsun.

Reklamlar

Etiketlendi:,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: