TERÖR DOSYASI : 81 ile 20 Mart uyarısı!

TSK’nın operasyonlarıyla ağır darbe yiyen PKK’nın topyekun savaşa hazırlandığı iddia edildi. 11 bin PKK’lı ile 8 bin PYD’liye katılacak DHKP-C ve MLKP’li teröristlerin Türkiye’deki birçok şehre saldıracağı bildirildi. PKK’nın yurt içi ve yurtdışında mevcudunun 10-11 bin civarında olduğu tahmin ediliyordu o yüzden sayılar biraz abartılı görünse de 81 ilin valisi güvenlik güçlerini uyaran bir yazı gönderdi.

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre PKK, PYD ve sol terör örgütleri, 20 Mart’ta Türkiye’yi kan gölüne çevirecek büyük bir kalkışmaya hazırlanıyor. Plana göre, DHKP-C ve MLKP 11 Mart’ta sansasyonel eylemler yapacak. 20 Mart’ta ise Kandil’in talimatıyla 11 bin PKK’lı Yüksekova’yı kurtarılmış bölge ilan edecek. Suriye’den gelecek 8 bin PYD’li ise Türkiye’deki güvenlik noktalarına saldıracak. Geçtiğimiz günlerde Dağlıca’ya saldırmaya çalışarak püskürtülen ve ağır kayıplar veren PKK’nın böyle kapsamlı bir eylemi gerçekleştirmesi anbean izlenen sınırdan bu sayıda teröristin geçmesi imkansız görünse de güvenlik güçleri her ihtimale karşı gerekli bütün önlemleri aldı.

İstihbarat raporlarına yansıyan bilgilere göre, DHKP-C, MLKP ve SYKP (Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi) gibi sol terör örgütleri, başta metropoller olmak üzere Batı illerinde provokatif saldırılar planlıyor. PKK ise başta Güneydoğu il ve ilçelerinde birçok yerleşim birimini kapsayan saldırılara kalkışacak.

KANDİL’DEN TALİMAT

2015 yılı Ocak ayı içerisinde Kandil’de toplanan KCK Yürütme Konseyi’nde, kalkışmanın Hakkari Yüksekova’da başlamasına karar verildi. Kandil PKK’ya eylemlere 20 Mart’ta başlayın talimatı verdi. İstihbarat ve Emniyet raporlarına göre, Hakkari ve Şırnak bölgesinde taktik sınır saldırıları ile başlayacak provokasyon süreci kurtarılmış bölge hedefi ile il ve ilçelere yayılacak. 11 Mart’ta batı illerinde başlayacak provokasyon sürecinde büyük şehirlerde bulunan emniyet binaları ve bazı kamu kurumları ile birlikte infiale yol açacak sansasyonel eylemler planladı. Türkiye’de büyük şehirleri kan gölüne çevirmek isteyen sol terör örgütlere silah ve cephane desteği ise Suriye istihbarat birimi El Muhaberat tarafından temin edildi.

81 İLDE ALARM

Türkiye’de özellikle Güneydoğu illeri ve büyükşehirlerde kamu binalarına yönelik terör saldırısı ihbarı üzerine güvenlik güçleri alarma geçti. Saldırılara karşı 81 ilin valilik ve güvenlik güçleri de uyarıldı. Son dönemlerdeki operasyonların ardından güvenlik güçleri, terör örgütlerinin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi büyükşehirler ile Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Şırnak gibi Güneydoğu illerinde kamu binalarına terör saldırısı düzenleyeceği yönünde istihbarat bilgileri güvenlik güçlerine iletildi. Örgütlerin eylem planlarının deşifre edilmesinin ardından 81 ildeki tüm valilik ve emniyet birimleri uyarılarak, terör örgütlerinin sansasyonel eylem hazırlığında olduğu ve öncelikli hedefte kamu binalarının bulunduğu belirtildi.

Reklamlar

Etiketlendi:,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: