MOSSAD DOSYASI : Almanya Mossad’a fatura kesti

İsrail istihbarat servisi Mossad’ın özel bir görev için Almanya’ya yolladığı iki ajanın tecrübesizliğinin faturası teşkilata kesildi.

Ülkenin kuzeyindeki Quarnberk kentinin valisi, ajanların çamura saplanan araçlarının kurtarılması için harcanan 1.263 Euro’yu Mossad’ın ödemesini talep ediyor.

“Yabancıların ağır silahlarla ülkeye girmesine ve halkı korkutmasına nasıl izin veriliyor?” diyen Vali Klaus Langer hükümetten de bir cevap bekliyor.

Valiyi kızdıran olay geçtiğimiz aralık ayında yaşandı.

Mossad, İsrail için üretilen bir denizaltının teslimatını gözlemlemek üzere iki ajanını görevlendirdi. Denizaltı, Kiel limanından alınarak Kiel kanalı üzerinden karşı kıyıya, oradan da İsrail’e gönderildi. Ajanlar kanal boyunca denizaltını takip etmekle görevliydi. Ancak kötü yol koşulları ve dikkatsizlikleri ajanların planını alt üst etti.

Kiraladıkları araç Quarnberk kentindeki yasaklı bir bölgede çamura saplanan iki ajan, silahlarını ve belgelerini araçta bırakıp bölgede yaşayan bir kadından yardım istedi. Ajanlar kadına yelken yarışması öncesinde arazide inceleme yaptıklarını söyledi. Fakat bu açıklamaya inanmayan ve söz konusu şahıslardan kuşkulanan kadın polisi arayınca da olay açığa çıkmıştı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: