KOMPLO TEORİLERİ : DEM Û DEVRÂN

KAYNAK : http://yollugtigin.blogspot.com.tr/2016/02/dem-u-devran.html

Bugün biraz tarih dışında konuşmak istiyorum. Çünkü canım fena sıkılıyor. Canımı çok sıkıyorlar öyle böyle değil.

Bu "Yeni Dünya Düzeni" dedikleri mavra bir dönem bana "Yav he he!" gibi geliyordu. O kadar inanmıyordum. Sonralarda birtakım "tesadüfî" okuduğum yazılar ilgimi çekti. İlgimi çekmesinin tek nedeni de okuduklarımın mantıklı gelmesiydi. Okudum, araştırdım, öğrendim. Okudukça, öğrendikçe "Keşke hiç bulaşmasaydım." dedim. Çünkü cidden insana kafayı sıyırtacak bir mevzu bu. Baktığın her şeyde bir perde arkası aramaya başlıyorsun. Daha doğrusu artık "bakmak"la yetinmeyip "görme"yi arzuluyorsun. Paranoya? Alakası bile yok. Algıları sonuna kadar açmak gibi bir şey bu.

Şimdi sana "Dünyayı satanistler yönetiyor birader ve Yeni Dünya Düzeni’ni kurmak için yüzlerce yıldır çalışıyorlar." desem "Ya bir siktir git." dersin. Ben de öyle demiştim. Ama durum harbiden öyleymiş be biraderim. Bak şimdi, televizyonlarımızda yayınlanan üç reklam örneği vereceğim, ister inanırsın ister inanmazsın orası senin bileceğin iş. Ama insanların, özellikle dünyayı yönetenlerin, n’olursun "masum" olduğuna inanma.

Algı yönetimi, bilinçaltına bir şeyler kazımak 21. yüzyılda en kolay televizyonla yapılabilir, bu herkesçe malumdur. Evlilik programları, abuk subuk yarışmalar, saçma sapan diziler milletin okumaması, öğrenmemesi, araştırmaması, kısacası "uyuşması" için vardır. Düşün şimdi dizilerle veya saçma programlarla uyuşmuş bir bilincin altına reklamlarla çok güzel mesajlar verilebilir. Yanlış mıyım? Hiç sanmıyorum.

Mesela şu iki bankanın iki farklı reklamındaki kredi kartlarının üstünde yazan isimlere bakalım:

Birinde AYŞE S. ÖKE, diğerine İPEK M. ÖKE yazıyor değil mi? "Eee ne var bunda?" Ne yok ki güzel kardeşim? İsimler önemli değil, soyadlarına bak. ÖKE.

Yıl 1936. Atatürk‘ün sapasağlam olan karaciğerine tam 2 yıl boyunca "kinin" yüklediler. Tedavi adı altında. Yüksek dozda hemde. Sağlam olan karaciğerin anasını ağlatır o kinin. Hele bir de kaburga kemiğin attan düştüğün için kırık ve iyileşmemişse; kinin yüzünden şişen karaciğerin pek âlâ şişebilir, kaburga kemiğine batabilir ve iflas edebilir. Ki maalesef, öyle de oldu. "Ne alakası var bunun reklamlarla?" Çok alakası var.
Atatürk‘ü -güya- tedavi eden doktorun adı Mim Kemal Öke idi. Mim Kemal ÖKE. ÖKE. ÖKE! Benzerlik mi? Hı hı. Bu Mim Kemal ÖKE dediğimiz adam 1935‘te Atatürk‘ün kapattığı Mason Localarının Büyük Üstadı idi. Ve 1936 dolaylarında da Atatürk‘ün başhekimi. BAŞHEKİM!
HSBC kimin bankası acaba? ING‘nin bu TURUNCU çılgınlığı nereden geliyor? Az düşün, bunlarla ilgili de yazabilirim sonra. Ama sen sadece bu evrede düşün. Verdiğim şu kadar kısa bilgilerle noktaları birleştir zaten gerisi gelir.

Gelelim üçüncü reklamımıza. "Dünyayı satanistler yönetiyor." falan diye zırvaladım ya. Cidden öyle. Lakin o bildiğiniz kedi kesen tayfadan değil, ciddi ciddi Baphomet‘i kendilerine lider yapmış ve şeytana çalışan tipler. İsim verip rencide etmek istemiyorum ama ABD Eski Başkanı Bush da bunlardan biriydi. O konuya sonra geliriz, şimdi işin daha ilginç bir tarafı var. O da Türk Hava Yolları Miles & Smiles reklamındaki yakaladığım şu görsel:

Reklamdaki adamımız gittiği yerleri haritada raptiyelerle işaretlemiş ve aralarına da ipleri geçirmiş. Dikkatli bakıyor musun? İyi bak.

Ters Pentagram. Bir satanist ritüelidir. Her şeyi tersten yapmak. Tersten okumak, tersten konuşmak, ters Haç ve ters Pentagram. Üstelik bir harita üzerinde. Apaçık "Sizi yönetiyoruz." mesajı vermektedir. İster al bu mesajı ister alma, senin bileceğin iş. Lakin biraz da olsa uyan. Kaldır kafanı televizyondan. Kumarhanelerde ve alışveriş merkezlerinde pencere bulunmamasının tek nedenini biliyorsun değil mi? İnsanlar zamanın nasıl geçtiğini anlamasınlar diye. Televizyonlar da kumarhanelerdeki ve alışveriş merkezlerindeki olmayan pencerelerdir işte. Uyan.

He eğer bunların hepsine "Tesadüf." diyorsan sana Konfüçyüs‘ün bir sözüyle cevap vereyim:

"Dünyayı sözler veya kanunlar değil, semboller yönetir."

Reklamlar

Etiketlendi:,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: