AK PARTİ DOSYASI : “Tayyip Aleyhisselam” ve Terekesi

AKP’lilerin bir kısmı zıvanadan çıktı. Bunlar her geçen gün akıl, iman, insanlık ve siyâsetin en kenarına kaçıyorlar. Bunun son örneğini Recep Tayip Erdoğan’ın (RTE) 28 Şubat 2016 günü Ensar Vakfı’nın Kurultayı’nda öne çıkan su bardağı olayında gördük.

Olay şöyle: RTE bir cam bardaktan su içiyor. Murat Gürsoy adındaki AKP’li, “buna RTE’nin dudağı değdi”diyerek bardağı korumaya alıyor. Sonra fotoğrafını çektiği bardağı twitterdan yayınlıyor.

RTE geçmişte bir otelin açılış kurdelesini kesmişti. Kullandığı makas “ileride sergilenir” diye saklanmıştı.

RTE geçmişte makam arabasının içinde kalınca bir balyozla arabanın camları kırılmış, AKP’li bir milletvekili, “bu balyoz kahraman” diyerek balyozu parayla satın alıp saklamıştı.

Bir zamanlar AKP’linin biri yerdeki bir TV’yi: “Bu TV Erdoğan’ı gösterdi, yerde durması hürmetsizlik olur” diyerek yukarı kaldırtmıştı.

Aydın’ın eski il başkanlarından biri: “RTE ikinci bir Peygamber gibi” demişti. İ.H.L. mezunu AKP’li bir milletvekili: “RTE Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde topluyor” demişti. Yasin Aktay adındaki AKP milletvekili (Prof. Dr.) seçim çalışması sırasında: “Recep Tayip Erdoğan, Salli ala Muhammed” salavat-ı şerifesini icat etmişti.

“Aleyhisselam” sözü Peygamberler için kullanılır. RTE peygamber olmadığı halde peygamberleştirildi, adına salavat düzenlendi ise, vebali AKP’lilerin, benim başlık sadece tepki.

Tayyib’in kutsal emânetleri ve terekesi

Hz. Muhammed (s.a.) Allah’ın sevgili kulu ve büyük peygamberlerinden birisidir. Müminler Muhammed’i çok sever, her türlü miras ve anısına sahiplenir, saygı duyar. Örneğin:

1-Peygamber, Akabe vadisindeki bir ağacın gölgesinde müşriklerle anlaşma yaptığı için ashap o ağacı kutsallaştırmaya başlayınca Halife Ömer o ağacı söktürmüştü.

2-Peygamber’in ölümünden sonra Müslümanlar: “Bu mağarada Peygamber’e vahiy geldi, Peygamber hicret ederken bu mağarada gizlendi” diyerek Sevr ve Hira dağlarının tepesindeki mağaraları ziyaret etmeye başladılar.

3- Peygamber sağlığında tıraş olurken kesilen saç-sakalından bir kısmını ashap “teberrüken” saklamıştı. Aynı şekilde Peygamber’in ümmeti Peygamber’in bazı giysi, kılıç gibi eşyasını hatıra olarak saklamıştı. (Hırka-i Saadet’teki eşyası gibi)

4-Peygamber’den sonra Peygamber’in eşleri, kızı, damadı, torunları “Peygamber’in emaneti” olarak çok sevilip sayıldılar. Müslümanlar “Ehl-i Beyt” denen bu kişilerin isimlerini unutmadılar, o isimleri çocuklarına ve yakınlarına verdiler.

5-Peygamber ölürken geriye dünyalık olarak sadece bir iki su kabı, bir yatak, küçük bir arazi bırakmıştı, dünyalığa kapılmamış, “biz peygamberler miras bırakmayız” demişti.

Bunları neden yazdım?

Şunları söylemek için yazdım:

1-Madem bazı AKP’lilerin gözünde RTE Allah özellikli ve ikinci peygamber gibi. Oldu olacak AKP’liler bu inancı detaylandırsınlar, AKP’nin hocaları bu inancın (!), kitap ve mevlidini yazsınlar. İşin sonu nereye varacaksa görelim.

2-Madem bazı AKP’lilerin gözünde RTE yüce ve ulu. Öyleyse RTE’nin gölgelendiği ağaçlar, oturup yattığı evler ve hatta malum Saray AKP’lilerin ziyaretgahı olsa. Günümüzde bir Hz. Ömer yok ki o ağaçları söktürsün, evleri yıksın.

3-Müfrit AKP’liler, RTE’nin su içtiği o el bardaku ş şerifi”, o el mikass u İdris’i, o el balyozu l gâzîyi”, tüm giysilerini, saç-sakal kırpıntılarını toplayıp 7 kat muşambada saklasalar, zemzem suyuyla yıkasalar, hepsini tütsüleseler, gümüş mahfazalara koysalar, “Kasru emanât-ı mukaddesat ı Tayyib” isimli, çinilerle süslenmiş bir yere yerleştirseler, orada zikir çekseler, yarının AKP’lilerine emsalsiz bir miras bıraksalar, nasıl olur? Önerimdir, fena olmaz.

4-Peygamber’in ehli beyti Müslümanlar için ne kadar saygıya layıksa, Allah vasıflı (tövbe, tövbe), “ikinci peygamber gibi” olan RTE’nin ehl-i beyti de bu AKP’liler için o kadar saygıya layık. Öyleyse bu AKP’liler“Ehl ü Beyt-i Tayyib”in etrafını sarsınlar, korusunlar, onları muhannete muhtaç etmesinler, çocuklarına Ehli Beyt-i Tayyip’in isimlerini versinler.

5-RTE misyonunun zevali sadece AKP’liler için değil, hepimiz için, Türkiye için, İslam alemi ve hatta tüm dünya için felaket olur. Bu yüzden nimetin kadrini bilelim. Varsın Peygamber dünyalık düşkünü olmasın; RTE dünyalık biriktiriyorsa, hata ve haksızlık yaparsa, “bir bildiği vardır” diyelim, Erdoğan’ımıza olan güvenimizi sarsmayalım. Bu tutum bizi cennetlik yapar.
Sıkıcı günler geçiriyoruz. Bunları biraz rahatlayalım diye yazıyorum.

YUSUF DÜLGER

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: