AK PARTİ DOSYASI : Alman televizyonu Erdoğan’la böyle dalga geçti

Alman NDR televizyonunda yayınlanan mizah programı Extra-3 Almanca parodi yandaş Zaman gazetesi yayınladı.

Türkiye’de basına yönelik uygulamalar ve en son Zaman gazetesine kayyum atanıp yandaşlaştırılması, Avrupa’da her yerde manşetlerde. Alman, İsviçre ve Avusturya basını, özellikle polis baskınına ve iktidarın tüm medyayı ele geçirme hevesine geniş yer verdi. Kuzey Almanya Televizyonu NDR de, Extra- 3 adlı mizah programında, hazırladıkları yeni ve yandaş Zaman Gazetesi’nin 1. sayfasını yayınladı.

Mehmet Ali Güller – Yalana ‘basın özgürlüğü’ olur mu?

Basının görevi özetle halka gerçekleri duyurmaktır. Bu nedenle basın özgürlüğü, gerçeği aramaya ve o gerçeği duyurmaya özgürlüktür. Gerçekler yerine yalanları, hatta iftiraları yazanlara “basın özgürlüğü” istemek ise budalalıktır! ZAMAN’LA DAYANIŞMA, YALANLA DAYANIŞMADIR Bu girişi AKP Hükümeti’nin Zaman gazetesine kayyum ataması sonrası başlayan “basın özgürlüğü” tartışmaları nedeniyle yaptık. Kuşkusuz AKP Hükümeti’nin Zaman gazetesine “el koyması” hukuki

7 Mart 2016 tarihli gazetenin logosunun yanında, “Eleştirel, bağımsız, Erdoğan” yazıyordu, logunun altında ise, “Yenilenmiş, daha da geliştirilmiş Recep reçetesi”yle yazısı yer aldı.

ZERRECİKLERİN ÖZEL HAREKETİ

Gazetenin manşeti, “Zeki Erdoğan, fizik dalında Nobel kazandı” denirken, gerekçe olarak da “Zerreciklerin özel hareketlerini tespit etmesi” gösterildi. Gazetenin birinci sayfasında tüm haberler Erdoğan’la ilgiliydi.

Üst manşette, “Galatasaray, Bayern’i 12-0 yendi. Bütün golleri o attı”, “Erdoğan, AB’nin Türkiye’yi katılmasına izin verdi” ve “Erdoğan’ın büyük elleri” başlıkları yer aldı.

“Bu bir basın özgürlüğü meselesi değil, bu bir vatan ve Cumhuriyet meselesidir”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kuvayi Milliye şehri Balıkesir de yaptığı konuşmada FETÖ/PDY örgütü operasyonlarını ve Zaman gazetesi’ne kayyum atanmasını değerlendirdi. Doğu Perincek, “Bu bir basın özgürlüğü meselesi değil, bu bir vatan ve Cumhuriyet meselesidir” dedi. Vatan Partisi Karesi İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

EN SEKSİ VE EN GÜÇLÜ O

Sayfanın solundaki çift sütunlarda, “Erdoğan; tek seksi adam”, “İnanılmaz; İnsan üstü Erdoğan Chuck Norris’i basitçe alt etti”, “Hava durumu; Yüksek Erdoğan, Avrupa’ya sevinç ve güneş getiriyor” haberleri kullanıldı.

Zaman’ın birinci sayfasının tam taklidi olan sayfanın göbeğinde küçük bir ilan yer aldı. İlanda, “Erdoğan Online ile yüksek hızlı internet” yazıyordu. Sayfanın en altındaki haber ise, “Anket: Erdoğan, tüm zamanların en sevilen politikacısı; Gandhi ve Hitler’in önünde ilk sırayı kaptı” şeklindi. Ayrıca sağ alt köşede yer alan bulmaca da da tüm cevaplar Erdoğan’a çıkıyor.

NDR Televizyonu daha önce de, Erdoğan’ı şeytan olarak gösteren klip yayınlamıştı. İnce sesiyle yaptığı mitinglerden, Soma olaylarına kadar tüm tepkilerinin yer aldığı klip izlenme rekorları kırmıştı.

Kaynak: Ali Gülen / Sözcü Gazetesi

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: