IRAK DOSYASI : Şeytanın İkizi Uday Hüseyin /// SADDAM’IN TETİKÇİ Sİ

uday%2Bd.jpg


Uday Hüseyin
(1964 2003) Irak’ta devreden diktatör Saddam Hüseyin‘in oğludur. 1964 te Bağdat’ta dünyaya gelen Uday Hüseyin, dünya ve Irak tarihine zalimlik, kişilik bozukluğu, aşırı derecede psikopatlık ve zevk düşkünlüğü olarak geçmiştir.
Uday Hüseyin diktatör ve devlet başkanı olan babasının olanaklarıyla Ülkesi ırak’ı adeta kendi Çiftliği haline getiren aşırı şımarık bir diktatör oğludur.

Babasının devlet Başkanlığı döneminde spor, olimpiyatlar ve çeşitli kuruluşlara başkanlık yapmış, özellikle 1994’te dünya kupasında başarısız olan Irak milli takımı oyuncularına inanılmaz büyük işkenceler uygulayarak adından söz ettirmiştir. (cinsel organlarına elektroşok bağlamak gibi)

Uday Hüseyin iddialara göre Irak’ta en sevilmeyen kişidir. Aşırı kadın düşkünlüğü, araba merakı, piskopatlığı ile nam yapmıştır. Hayatını anlatan Şeytanın İkizi filminde de olduğu gibi genç kızlara tecavüz eden ve sokaklarda beğendiği kızları yakalatıp onlardan faydalanan biri olarak söylenmektedir. İddiaya göre babası gibi o da Kendine benzer dublör kullanma meraklı idi de geçtiğimiz yıllarda buğday Hüseyin‘in duble öldüğünü zamanında kabul etmeyen Irak’lı Bir askerin anıları National Geografic’te belgesel yapılmıştır.

Uday Hüseyin‘in aşırılıkları saymakla bitmez. Oldukça büyük bir araba koleksiyonu olmakla birlikte Star Wars hayranı olan Uday Hüseyin, darkweather karakterinden esinlenerek askerlerin başlıklarını aynı Star Wars ta ki gibi miğfer başlık yaptırmış ve düğünlerde ya da gittiği eğlenceler de kapalı alanlarda bile havaya silah atmasıyla Gülünç duruma düşmüş biridir. Uday Hüseyin kardeşi Kusay gibi aslan beslemiş ve gecelerde Playboyluk yapan bir tip olarak görülmektedir.

bd7f7daf3d0f79bcd4491e7998a65c48.jpg

Saddam‘ın büyük oğlu olan Uday Hüseyin 1996 da başarısız bir suikast girişiminden Kurtulmuş ve bunun sonucunda Topal kalmıştır. Bu nedenle diğer kardeşi kusay’ın yükselişine engelleyememiş ve bunun yüzünden aşırılıklarına devam etmiştir.

1988 de bir toplantı eğlence sırasında babasının Çok yakın bir arkadaşını döverek öldürmüş ve bu olayın üzerine babası tarafından Cenevre’ye Sürgüne yollanmıştır.

Uday Hüseyin Amerika’nın Irak işgali sırasında Belki de tek direnen olmuştur. Çünkü Amerikan askerleri kısa bir sürede Bağdat’a çıkmış Ve Uday Hüseyin ile Kusay, Amerikan askerlerinin düzenlediği operasyonda yaklaşık 8 saat süren çatışmanın ardından ölü olarak ele geçirilmiştir.

1994 lü yıllarda Şiilerin başlattığı bir hapishane ayaklanmasını oldukça kanlı bir şekilde bastırmış, bin kadar Mahkumu öldürdüğü söylenmektedir. Ayrıca Uday’ın haftada bir suikast düzenlediği, beğendiği kadınların yanındaki erkekleri öldürdüğü gibi pek çok hikaye gerçekliği bilinmez Irak’ta hala anlatılmaktadır. Uday’ın aşırı derecede para harcayan bir tip olduğu, kişisel servetinide silah kaçakçılığı sayesinde kazandığı tahmin edilmektedir. Ayrıca Türkiye’de onunla ilgili Saddam‘ın gelini adında bir kitap yazılmış, Udayın Türkiye’de bir oğlu olduğu iddia edilmektedir.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: