YENİ DÜNYA DÜZENİ DOSYASI : “Yeni Dünya Düzeni” ve Türkiye’nin yeri

Filistin’le başlayıp Irak, Libya, Mısır ve en son Suriye ile devam eden Ortadoğu’daki çatışmaların sebebi dünya üzerinde yeni bir düzen kurmak için yapılan çalışmalardır. Vatikan, Tapınakçılar, İsrail ve ABD bu düzene ayar veren perde arkasındaki güçlerdir.

Fransa’daki Charlie Hebdo baskını ve daha sonra yaşanan Paris katliamı Avrupa’ya ince bir ayar verme çalışmalarının ürünüdür.

Daha sonra Ortadoğu’da şiddetlenen çatışmalarla birlikte modern bir kavimler göçüyle Avrupa’yı yıkıp istedikleri gibi dizayn etmek istediler. Bugün Ortadoğu’daki çatışmalardan kaçan her insanın Avrupa’ya gitmelerini istemeleri bu amaca hizmettir. Ayrıca mültecilerin boşalttığı topraklardaki emlak değeri düşeceği için İsrail’in, Filistin’deki gibi bu toprakları satın alıp yerleşmeleri ve büyük Ortadoğu Projesine bir adım daha yaklaşmasını sağlayacaktır. Bir diğer amaç da Avrupa ve Ortadoğu’daki finans sektörünü tek bir havuza toplayıp, paraya hükmetmektir. İşte Vatikan, Tapınakçılar, İsrail ve ABD’nin kafasındaki olmazsa olmaz planları budur. Bunların para politikaları her şeyden üstündür. Bu konuda ABD’li Yahudi asıllı spekülatör Soros’un konuşmalarına dikkat çekmek isterim. Ne diyor Soros “Sinemada yangın çıktı ama çıkış kapısı yok. Avrupa Birliği mülteci krizi ve lider eksikliği nedeniyle parçalanacak’’

Bir diğer spekülatör, Jacop Rothschild Yeni dünya düzeniyle ilgili “Putin yeni dünya düzenine ihanet etti…” Putin uçak düşürülmesi olayından sonra Soros’a bağlı ne kadar kurum ve kişi varsa Rusya’dan sınır dışı etti veya hapse attı.

Vladimir Putin’inin yeni dünya düzeniyle ilgili sözleri “Rusya, yeni dünya düzenini kurmaya çalışanları engellemede aktif rol alma niyetinde değildir, ta ki onların yeni dünya düzeni çabaları, Rusya’nın hayati çıkarlarına çarpana kadar’’ dikkat çekicidir.

Yeni dünya düzeninde taşlar yerinden oynarken Türkiye’yi teğet geçeceğini söyleyemeyiz. Bugün Türkiye üzerinde kurgulanan senaryoları, ülke içinde meydana gelen patlamalarla açıklamak mümkündür.

Küresel gücün Türkiye üzerinde kurguladıkları oyun içinde ekipleri mevcuttur. Bunlar üst düzey bürokratından tutun da, basın, iş adamları, sanatçılar vs. vs. uzar gider liste. Türkiye de bu amacı gerçekleştirmek amacıyla yapılan en büyük çalışma kutuplaştırmayı derinleştirmek. Bu amaca hizmet adına özellikle güvenlik güçleri JÖH ve PÖH’lerin sık sık doğuda terörist avı yaparken halka yönelik tutumları, bozkurt işaretleri, konuşma tarzları, söylemleriyle kutuplaştırmaya hizmet ettiklerini farkında bile değiller. Türkiye’nin yeni dünya düzeninde kendine yer kapmasını istiyorsak ümmet kardeşliğine sıkı sıkıya sarılmaktan başka çaremiz yoktur.

Birbirinden sorumlu kardeş halkların güç birliği sonucunda kazanılan zaferler hafızalardayken, bir ırkı ön plana çıkarıp diğerlerini onun etrafında toplanması gerektiği inancı Yahudi inancıyla eşdeğerdir.

Bu ülkenin ayakta kalmasının haçlı ittifakının bozulmasının tek yolu kardeşlik hukukudur. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın.

Bayram GÖKÇEN

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: