ARAŞTIRMA DOSYASI /// KAAN YORULMAZ : Hayallerin Ötesinde

Bir zamanlar sadece gazete ve dergilerden okurduk, TV’den izlerdik ne kadar büyük olduklarını güçlü olduklarını. İsimlerini duyunca hazır ola geçenlerimiz vardı aramızda…

“Vay be arkadaş. Adamlar çalışıyor yapmışlar, bizim gibi boş oturmuyor derdik” aramızda mahalle aralarında

Futbol maçlarımız da bile isimlerimiz hep yabancı idi. Türk futbolcu olmak isteyenlerin sayısı bir elin parmakları kadardı.

Hayallerimizde hep yurtdışına çıkmak oranın refahından büyüklüğünden parasından karısından faydalanmak vardı. Bu ülkede iş yapıp büyümek isteyen ülkeye sanayi alanında, ticaret alanında, bilimde faydalı olmaya çalışan insan sayısı yok denecek kadar azdı..

Son 200 senedir hep oyunlarına alet olduk. Osmanlıda sarayda istedikleri gibi padişahın en yakınına kadar girerek padişahın sağ kolu olup istedikleri kararı aldırıp istedikleri kişileri saf dışı bırakıyorlardı.

Osmanlı’da bu kadar rahat hareket ederken karşılarına çıkan son yüzyılın en büyük siyasi dehası Abdulhamit han yüzünden planlarını değiştirmişler ve Önce 1.Dünya savaşı başlatılarak Osmanlı savaşa sokulmuş ve sanki 1 dünya savaşının tek kaybedeni gibi gösterilerek topraklar paylaşılmış ve koca bir imparatorlukdan geriye küçük bir toprak parçası kalmışdı.

Osmanlıyı yıkarak ele geçirenler, yeni kurdukları adı Türkiye Cumhuriyeti olan ülkemizde her köşe başına kendi adamlarını yerleştirerek ve yüzyıllık planlar yaparak kendilerini garanti altına almışlardı. 100 yıldır kendi içimizde kavgalar ederken kafamızı kaldıramamış kafasını kaldırma cesareti gösterenleri de idam etmişler veya öldürmüşlerdi.

Ve bu yüzden hayallerimiz mahalle arasındaki bir futbol maçında hep yabancı isimleri seçecek kadar dar ve korkak dı.

“Türk insanı tembel bişey yapamaz.. Yabancılar ise çalışır en iyisini yapar” cümlesi kafamıza kazınmışdı.

Osmanlı’nın yıkılışından 50 yıl sonra bir adam ecdadını tarihini hatırlıyor ve milletine hatırlatıyordu. “Yeter artık söz Milletin” diyerek yola çıkıyor ve bir anda bütün planları alt üst etmeye başlıyordu. 50 yıldır baskı rejiminde yönetilen ve Türk milleti bir şey yapamaz cümlesi kafasına kazanan halkı ayaklandırmaya çalışan bu adam idam sehpasına oturtulurken korkuya endeksli yaşayan halk tepki vermiyor ve sadece seyrediyordu.

Menderesi idam edenler gene tahta kuruluyor ve ülke gene içine kapanıyordu. Bir menderes daha istemeyenler her 10 yılda bir darbe yaparak gelmiş geçmiş en korkak ve en sindirilmiş halkını oluşturmaya çalışıyorlardı.

İçinde ALLAH inancı olanlar imanı olanlar seslerini yükseltmeye çalıştıkça ülkeye darbeler geliyordu.

Bu millete hayal kurmayı bile yasaklayanlar 100 sonra hayallerinin peşinden koşan neslin ayak seslerinden ürkerek dünyayı tekrar kaosa sokmaya çalışıyor ve bu uğurda 3,dünya savaşını planlıyorlardı.

Hayal kurmaya bile korkan nesilden, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için ölümü bile göze alarak yola çıkan bir millet ayaklanmaya başladı.

Gelişmenin hayalden öte gerçek de olduğunu ALLAH’a boyun eğenlerin korkmadan yola devam ederek şehitlik mertebesine ulaşmanın hayalini kurmaya başlamaları dünyayı ürkütmüş ve oyunlar tekrar değişerek yeni oyun sahneye konmuştu.

Türkiye’yi tekrar kıskaç altına almak isteyenlere inat halkı ile bütünleşen İktidar hem içeride hem dışarda sağlam adımlar atıyor ve rakiplerine gözdağı veriyordu. İsrail ajanların yakalanarak idam edilmesi, Alman ajanların birer birer öldürülmesi, dünyaya burada Türkiye’siz bir plan yapamazsınız mesajı verilmesi hasta adamın uyandığının göstergesi idi.

Dualarımız uyanıkların üzerinde olsun. İmanla yeşeren gönülleri ülkemizden mahrum etmişin Yüce Rabbim. Ülkemizi tekrar İslamın Sancaktarlığını yapar hale getirmeyi bizlere nasip etsin.

Reklamlar

Etiketlendi:,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: