RUSYA DOSYASI /// ABD’li istihbarat direktörü : Her siyasetçi Putin gibi olmak ister

ABD Savunma İstihbarat Ajansı (DIA) Direktörü Orgeneral Vincent Stewart her siyasetçinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi yüksek halk desteğine sahip olmayı isteyeceğini söyledi.

ABD Temsilciler Meclisi’nde ‘ekonomik zorluklar Putin’in liderliğine etki edebilir’ şeklindeki yorumları değerlendiren Stewart, "Askeri operasyon ve ekonominin durumu rahatsızlığa yol açabilir. Ancak Putin’in arkasındaki desteğe bakacak olursanız, sanırım, herkes Putin’in Rusya’da sahip olduğu itibara sahip olmak isterdi" ifadelerini kullandı.

‘İNSANLAR PUTİN’İ GÜÇLÜ BİR LİDER OLARAK GÖRÜYOR’

Rusya’da ekonomik ve demografik sorunlar bulunduğunu öne süren ABD’li istihbarat direktörü, "Ancak Putin’in başkanlık süresinin sonuna kadar koltukta oturamayacağını gösteren bir emare göremiyorum. İnsanlar, Putin’in güçlü bir lider olduğunu, Rusya’nın bu sayede Batı’ya karşı koyabileceğini ve küresel arenadaki yerini alabileceğini düşünüyor" diye konuştu.

Rusya halkının Putin’in faaliyetlerine verdiği destek, son 2 yıldır yüzde 80’in üzerinde seyrediyor. Rus kamuoyu araştırma merkezi VTSIOM’un 2015 sonbaharında yaptığı ankette bu destek yüzde 87-88 bandına çıkarak, en yüksek seviyeye ulaşmıştı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: