TÜRKMEN DOSYASI : Rus istihbaratının aradığı Türkmen Komutan Denizli’deydi

Kasım ayında Türk hava sahasını ihlal ettiği için düşülen Rus uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğü söylenen ve Rus istihbaratının bir numaralı hedefi olan Türkmen Komutan Alparslan Çelik, üç gün boyunca Denizli’deydi.

MHP Keban eski Belediye Başkanı Ramazan Çelik’in oğlu olan Alparslan Çelik 2014 ilkbaharında sınırdan önce Irak’a giderek Türkmenlerle birlikte IŞİD’e karşı savaştı. Çelik buradan da 2015 yılı başlarında Suriye’ye geçerek Bayırbucak Türkmenleri saflarına katıldı. Çelik, 2’nci Sahil Tümen Komutanlığı birliklerine katıldı ve komutan rütbesine kadar yükseldi. Savaş bölgesine Türkiye’den giden Elazığlı Alparslan Çelik, Rus uçağının düşürülmesinden sonra pilotun öldürüldüğünü kameralar karşısında açıklamıştı. Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov 14 Aralık 2015’te yaptığı açıklamada düşürülen savaş uçağından atlayan Rus pilota ateş eden kişiyi tespit ettiklerini, bu kişinin bir Türk vatandaşı olduğunu açıklamış ve 33 yaşındaki Alparslan Çelik’i işaret etmişti.

Egeyön yazarı Ayhan Akar’ın haberine göre Rus ajanların Suriye ve Türkiye topraklarında filmlere konu olacak istihbarat çalışmasıyla aradığı Türkmendağı 2. Sahil Tümeni Komutanı Alparslan Çelik, önce İzmir, daha sonra da Denizli’ye gelerek bazı işadamları ile görüştü ve Denizli’deki hastanelerde tedavileri süren Türkmen gazileri ziyaret etti.

Türkmen savaşçılar Denizli’de

KORUMA ORDUSU

Denizli’ye gelişi ve buradaki temasları bir sır gibi saklanan Alparslan Çelik, adeta koruma ordusuyla dolaşarak temaslarını sürdürdü. Kalaşnikoflu korumaların eşlik ettiği Türkmen Komutan, Denizli ve Pamukkale’deki beş yıldızlı otellerde ağırlandı. Son derece gizli yürütülen görüşmeler ve ziyaretler sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı, Çelik’in gideceği yerlerde saatler öncesinden hazırlıklar ve istihbari çalışmalar yapıldı. Türkmen Komutan Alparslan Çelik, önce İzmir’de Alaattin Çakıcı’nın annesi Şakire Çakıcı ve tüm şehitler için okutulan, İzmirli İşadamı Serkan Kurtuluş’un organize ettiği Mevlid’i Şerif yemeğine katıldı. Burada görülen ancak basın mensuplarının tüm çabalarına rağmen görüntü ve röportaj vermeyen Çelik, İzmir’deki gazileri ziyaret ettikten sonra Serkan Kurtuluş ve Denizlili işadamları Ali Kaçar ve eski Ülkü Ocakları Başkanı Ali Gözütok’un da aralarında bulunduğu kalabalık bir heyetle Denizli’ye geldi.

Türkmen savaşçılar Denizli’de

GAZİLERİ ZİYARET ETTİ İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Türkmen Komutan Alparslan Çelik, Denizli’ye gelir gelmez, hastanelerde tedavileri süren gazileri ziyaret etti, bir kaç gün önce taburcu olan gazilerle de bir araya gelerek sohbet etti. Yaralılara acil şifalar dileyen ve onlara moral veren Çelik, Denizli ve İzmir’deki gazilerin bir an önce sağlığına kavuşması için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen işadamları Serkan Kurtuluş, Ali Kaçar ve Ali Gözütok başta olmak üzere bu duruma seyirci kalmayanlara teşekkür etti.

SON DURUMU VE TÜRKMENDAĞI’NDA YAŞANANLARI PAYLAŞTI

Alparslan Çelik, Denizli’de görüştüğü işadamlarına, Bayırbucak Türkmenleri konusunda Türkiye’nin hassasiyet gösterdiğini ve bunun iyi olduğunu belirterek, ancak yardımların yeterli olmadığını söyledi. Çelik’in, Denizli’den ayrılmadan önce, "Türk Devleti’nin ve Türk milletinin hassasiyeti bu noktada iyi. Ama yalnız bugün karşımızda, dün Esad’a karşı savaşırken de aynı silah geliyordu, İran’a karşı savaşırken de aynı silah geliyordu, Hizbullah’a karşı da, DHKP-C’ye karşı da, PKK’ya karşı da aynı silah geliyordu. Bugün Rusya gibi bir dünya devleti karşımızdayken de aynı silah geliyor. Bizim onların teknolojik silahlarına cevap verecek silah gücümüz yok. Ama Türkiye Devleti’nden tabii ki geliyor. Göğüs göğüse muharebe de işe yarayan silahlar. Ama hava savunma sistemimiz yok. Teknolojik olarak hiçbir alt yapımız yok. Kendi imkanlarımızla oluşturduğumuz bir alt yapımız var. Türkiye Devleti’nden istediğimiz bu nokta da bize hava savunması açısından silah vermeleri, teknolojik olarak alt yapımızın oluşturulması. Buradaki mücadele hala devam ediyor. Türkmen Dağı düştü diye bazı haber sitelerinde geçiyor. Tamam doğrudur, çoğu noktayı kaybettik ama orada direnişi sürdüren halen mücahitlerimiz ve sivil halkımız var. O noktada Türkmen Dağı düşmemiştir” dediği öğrenildi

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: