PKK DOSYASI : “TAK” Manevrasının Perde Arkası

VİDEO LİNK :

https://youtu.be/aABT5ubqxDI

Ankara saldırısını üstlenen TAK terör örgütüne ilişkin açıklamalarda bulunan Fahrettin Altun, PYD’nin Amerika tarafından oldukça kullanışlı bir aktör olmasının, Amerika’yı TAK manevrasını öne sürmeye zorladığını vurguladı.

SETA İstanbul Genel Koordinatörü Fahrettin Altun, A Haber ekranlarında yayınlanan Toplumsal Hafıza programına konuk oldu.

Altun, PKK-PYD ilişkisi çerçevesinde iki terör örgütü arasındaki bağlantı ve ortak yanlar üzerine ayrıntılı değerlendirmelerde bulundu.

Ankara saldırısını gerçekleştiren failin kimliğine ilişkin yaşanan tartışmalarda kimlik belirsizleştirme çabaları üzerinden psikolojik harp yürütüldüğünü belirtti. Altun, gündelik hayatın terörize edildiğine; alanının daraltılmaya çalışıldığına ayrıca saldırıyı gerçekleştiren örgütün bir taraftan gizlenirken diğer taraftan çok güçlü olduğu tezlerinin dillendirildiğine dikkat çekti.

Konuşmasının devamında, Ankara saldırısını üstlenen TAK terör örgütüne ilişkin de açıklamalarda bulunan Altun, PYD’nin Amerika tarafından oldukça kullanışlı bir aktör olmasının, Amerika’yı TAK manevrasını öne sürmeye zorladığını vurguladı. Altun, Amerika’nın bölgedeki kırılmaları derinleştirerek, bu kırılmalardan etkilenecek (başta Türkiye olmak üzere) birçok aktör ortaya çıkarmak arzusunda olduğunu belirterek “Ortadoğu’da oluşturulmak istenen düzen arayışının temelinde son derece kırılgan bir yapının oluşması ve bu yapının içerisinde de Türkiye başta olmak üzere bütün aktörlerin kolaylıkla dizginlenebilmesi var. Türkiye bu oyunu bozmaya çalışıyor.” tespitinde bulundu.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: