KOMPLO TEORİLERİ : Öteki Tarafla Deney Yaptı /// Gizli Şifre Deneyi

gizli

Biz Müslümanlar kutsal kitabımız Kuranı Kerim ile öteki tarafta karşınıza neler ile karşılacağımızı az ya da çok bilmekteyiz. Ancak diğer tarafta batı dünyası bu konu ile ilgili pek çok uğraşıda bulunmuş, işi şarlatanlığı vuranlar ise oldukça çoktur. Öteki taraf ile ilgili akla gelen en ünlü deney Henry Houdini‘nin gizli şifre deneyidir.

Henry Houdini isimli Macar asıllı Amerikan İlizyonist, bu konu ile ilgili sahte medyumları, düşünce okuyanları, şarlatanları ortaya çıkarmak için kitaplar yazmış ve oldukça çalışmalarda bulunmuştur.

ote-dunya4.jpg

Houdini Performans Sergilerken

Houdini özellikte zincire bağlı şekilde kapalı kutudan çıkma numarasıyla dünya İlizyon tarihinin başlangıcını yapanlardan biridir. İyi bir ilizyonist olmasının haricinde sahte medyumlar ve şarlatanlar konusunda çalışmalarda da bulunmuştur. Ancak ölümünün hemen öncesinde karısıyla birlikte bir öteki taraf deneyi yapmak istemiştir. Bu deneyde karısı ile birlikte ortak bir gizli şifre belirlemişler, hangisi önce ölürse öteki dünya ile arasında bağlantı kuracaklar(ruh çağırma seansı ile) ve gizli şifreyi söylediklerinde deneyin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlayacaklardı. Deneyin amacı Ahiretle bağlantı kurulup kurulamayacağının araştırılmasıydı.

Houdini karısından önce ölmüş ve karısı ölümünün ardından 1943 te deneyin başarısız olduğunu söylemiştir.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: