CIA DOSYASI /// CIA Eski Başkanı : Lavrov’un E-Posta Adresini Kırmak İçin Uğraşırım

CIA eski Başkanı Michael Hayden, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un e-posta adresinin şifresine ulaşmak için her şey yapabileceğini söyledi.

Merkezi İstihbarat Servisi (CIA) ve Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) eski Başkanı Michael Hayden, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov‘un e-posta adresinin şifresine ulaşmak için her şey yapabileceğini söyledi.

"YABANCI İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN HEDEFİ OLABİLİR"

CNN kanalına konuşan CIA eski Başkanı Hayden, ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton‘un yazışmalarını resmi olmayan şahsi e-postadan yapmasını değerlendirdi. Hayden, bu tür durumların bilinmesi halinde Clinton’un e-postası, yabancı istihbarat örgütlerin hedefi haline gelebileceğini belirtti. Konuşmasının devamında Hayden, "Eğer ben hala NSA‘de çalışıyor olsaydım ve bana birisi Lavrov’un şahsi e-posta adresi olduğunu söyleseydi, şifresine ulaşmak için her şey yapardım." dedi.

TÜM YAZIŞMALARI ŞAHSİ HESABINDAN YAPMIŞTI

2009-2013 yılları arasında ABD Dışişleri Bakanı olan Clinton, tüm yazışmalarını şahsi e-posta adresinden gerçekleştirmiş. e-posta adresinin yetkisi kendisinde olduğu için Clinton’un okunmasını istemediği yazışmaları silmiş olabileceği yorumu yapılıyor. Clinton, Dışişleri Bakanlığı‘nın ‘yazışmaları muhafaza edilebilmesini engellemekle’ eleştiriliyor.

YAZIŞMALARDAN ÇOĞUNU SİLİP TESLİM ETMİŞ

Clinton, 55 bin sayfalık yazışmaları Dışişleri Bakanlığı‘na teslim ederken bunlardan 30 binini şahsi olduğu gerekçesiyle sildiği belirtiliyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

ÖZEL BÜRO ///

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: